Wyzwanie 1 - Tydzień Owocowo-warzywny

W ramach działań programu Przedszkole Promujące Zdrowie od poniedziałku 8 października podejmujemy pierwsze wyzwanie - Tydzień owocowo-warzywny.

Instrukcja:

  1. Nasze wyzwania to zabawa dla wszystkich członków rodziny i pracowników przedszkola, pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład. To świetna okazja, aby dzięki wspólnej zabawie zmienić nawyki żywieniowe całej rodziny.
  2. Celem wyzwania jest zjedzenie w ciągu każdego dnia 5 porcji warzyw i owoców. Porcja dla każdego będzie oznaczała inną ilość, może to być kawałek jabłka, kubek soku czy plasterek warzywa na kanapce. Jeśli dziecko ma z tym duży problem i zwykle w ogóle nie zjada tych produktów, to za sukces trzeba uznać już sam fakt ich spróbowania.
  3.  Sukces na koniec dnia oznaczamy na tablicy motywacyjnej umieszczając przy danym dniu tygodnia: naklejkę, pieczątkę, podpis itp.

Każdy członek rodziny zaznacza swoje rezultaty. Można to uczynić na jednej tablicy lub wydrukować oddzielne dla każdego.

  1. Wypełnione tablice przynosimy na początku kolejnego tygodnia wychowawcom grup.
  2. Zachęcamy do wyznaczenia wspólnej rodzinnej nagrody za podjęty trud, może to być wspólne wyjście, obejrzenie bajki czy rodzinna zabawa.