Wyzwanie 2 - Tydzień życzliwości i dobrego słowa

W ramach działań programu Przedszkole Promujące Zdrowie od poniedziałku 17 grudnia podejmujemy drugie wyzwanie - Tydzień Życzliwości i Dobrego Słowa. Czas przedświąteczny to dobry moment, aby budować przyjazne relacje w naszych rodzinach, miejscach pracy, spróbujmy obdarzyć innych życzliwością i dobrym słowem. Będzie to świetne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Instrukcja:

  1. Nasze wyzwania to zabawa dla wszystkich członków rodziny i pracowników przedszkola, pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład. To świetna okazja, aby dzięki wspólnej zabawie budować to, co najważniejsze- dobre relacje.
  2. Celem wyzwania jest zwrócenie uwagi na siłę życzliwości, dobrego słowa czy uśmiechu w codziennym życiu. Starajmy się, aby naszym zwykłym czynnościom i obowiązkom towarzyszyły zwroty grzecznościowe (proszę, przepraszam, dziękuję), serdeczny uśmiech, chęć pomocy, brak zniecierpliwienia i narzekania. Doceńmy u dzieci nawet drobne przejawy walki z takimi zachowaniami jak marudzenie, obrażanie się, wybrzydzanie, złoszczenie się. Zaangażujmy dzieci w przedświąteczne przygotowania, powierzmy im drobne obowiązki na miarę ich możliwości, pamiętając przy tym o wzajemnej życzliwości i dobrym słowie. Drodzy rodzice! Pamiętajmy również o pracy nad sobą, niech w tym przedświątecznym zabieganiu nie umknie nam to co najważniejsze.
  3. Sukces na koniec dnia oznaczamy na tablicy motywacyjnej umieszczając przy danym dniu tygodnia: naklejkę, pieczątkę, podpis itp. Każdy członek rodziny zaznacza swoje rezultaty. Można to uczynić na jednej tablicy lub wydrukować oddzielne dla każdego.
  4. Wypełnione tablice przynosimy na początku kolejnego tygodnia wychowawcom grup.
  5. Zachęcamy do wyznaczenia wspólnej rodzinnej nagrody za podjęty trud, może to być wspólne wyjście, obejrzenie bajki czy rodzinna zabawa.