Przedszkole Promujące Zdrowie

Festiwal Krzepkiej rzepki zagościł w naszym przedszkolu już na dobre. W tym roku pracownicy w ramach "Tygodnia owocowo-warzywnego" odegrali dla dzieci inscenizację wiersza J. Brzechwy "Na straganie". Po przedstawieniu dzieci również miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, każda grupa przygotowała krótki występ o tematyce zdrowotnej.

To był bardzo radosny czas.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku

 ...

W ramach tygodnia "Owocowo-warzywnego" przedszkole zamieniło się w zdrową restaurację. Przedszkolaki z pasją tworzyły zdrowe przekąski z owoców i warzyw, które znikały szybko z talerzyków. Wielu przedszkolaków przełamało niechęć do niektórych produktów. Zachęcamy Rodziców do wspólnego przygotowywania z dziećmi zdrowych posiłków - dania samodzielnie wykonane zdecydowanie lepiej smakują.

W ramach działań programu Przedszkole Promujące Zdrowie od poniedziałku 8 października podejmujemy pierwsze wyzwanie - Tydzień owocowo-warzywny.

Instrukcja:

  1. Nasze wyzwania to zabawa dla wszystkich członków rodziny i pracowników przedszkola, pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład. To świetna okazja, aby dzięki wspólnej zabawie zmienić nawyki żywieniowe całej rodziny.
  2. Celem wyzwania jest zjedzenie w ciągu każdego
  3. ...

"Przedszkole promujące zdrowie to przedszkole, które we współpracy
z rodzicami wychowanków i społecznością lokalną:

- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkolnej,
- wspiera rozwój kompetencji dzieci i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
 ...