Wydarzenia

Bal karnawałowy

Piękne dekoracje, kolorowe stroje, blask świateł, największe muzyczne przeboje - tak w naszym przedszkolu wyglądała środa 9 stycznia.

W tym dniu odbył się bal karnawałowy "Urodziny Marchewki". Na przyjęcie przybyły nie tylko warzywa i owoce, ale także księżniczki, policjanci, zwierzątka oraz bohaterowie wielu bajek.

Bal poprowadził profesjonalny wodzirej, który porwał do tańca wszystkich gości.

To był dzień pełen wrażeń.

Pierniczki w grupie II

Grudzień chyba każdemu kojarzy się z pieczeniem, ozdabianiem i zapachem pierniczków.

W grupie II tę przedświąteczną atmosferę wprowadziła mama Kajtusia, która przygotowała dla dzieciaków warsztaty kulinarne "Ozdabiamy pierniczki".

Przedszkolaki wyposażone w kuchenne stroje z zapałem zabrały się do pracy. Powstały prawdziwe kulinarne dzieła sztuki.

"Ozdabiamy bombki" - grupa I

W ramach projektu edukacyjnego "Choinka" w grupie I odbyły się warsztaty plastyczne "Ozdabiamy bombki", które poprowadziła mama Karolka P.

Zainteresowanie dzieci zajęciami było ogromne. Każdy chciał zrobić swoją bombkę. Mama karolka chętnie pomogła dzieciom. Powstała dzięki temu kolekcja kolorowych, ślicznie udekorowanych "ozdób świątecznych".

Przedszkolaki zaprosiły mamą Karolka na kolejne warsztaty i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.

"Pieczemy pierniczki" gr I

Realizując zadania projektu edukacyjnego "Choinka" w grupie I odbyły się w grudniu warsztaty kulinarne "Pieczemy pierniczki" z mamą Błażejka.

Z ciasta piernikowego przedszkolaki wycinały foremkami: gwiazdki, choinki, dzwoneczki, renifery. Na koniec wszystkie pierniczki zostały upieczone w przedszkolnej kuchni i dzieci mogły je zabrać na święta do domu.

Maluszki były bardzo zadowolone ze spotkania z mamą Błażejka i zaprosiły ją na kolejne zajęcia.

Warsztaty świąteczne - gr IV

14 grudnia w grupie IV odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców "Ozdoby choinkowe i kartki świąteczne". Organizatroką tych zajęć była mama Helenki. Rodzice przynieśli ze soba różnorodne materiały potrzebne do wykonania ozdób i kartek. Zarówno dzieci, jaki i rodzice z zapałem przystąpili do pracy, a jej efektem były aniołki, bombki i kartki świateczne. Część wykonanych prac trafiła na kiermasz świąteczny, część ozdobi domy przedszkolaków.

Dziekujemy za współną zabawę.

Strony